9 жовтня 2019 року у Міжнародному центрі культури і мистецтв Федерації профспілок України «Жовтневий Палац» відбулась Соціально-мистецька акція «Приречені на щастя». Загалом у Акції прийняло участь 11 театральних  колективів з Республіки Білорусь, Литовської Республіки, Республіки Польщі, та України. Така географія і розмаїття талантів учасників дозволила більш об’єктивно представити процес розвитку «особливого» мистецтва як в Україні, так і у наших ближніх сусідів.

Кульмінацією заходу стало театралізоване дійство «Той, що пробудить емоції», де в контексті єдиного сюжету, не змінюючи задумів та композиції власних вистав, об’єдналися «тут і зараз» :

 • Театр «Anyksciusviesa», м. Анікщай (Литва). Вистава «Пробудження», режисер Альмантас Челіс,
 • Театр особливих акторів «Намисто», м. Рівне (Україна). Маленький принц», режисер Юрій Паскар
 • Театральна студія «ТАМІ», м. Луцьк (Україна). Драматична вистава «Язиката Хвеська», режисер Алла Антонюк,
 • Інтеграційний театр «Фортуна», с. Горішні Плавні (Україна). Вистава «Мауглі», режисер Наталія Сінельник,
 • Театр «Арт-Барвінок», м. Суми (Україна). Пантоміма «Шотландія», режисер Ірина Глобенко,
 • Театр «Преодоление», м. Пінськ (Білорусь). Вистава-притча «Жили-були два жирафи», режисер Сергій Волков,
 • Театр «Motyli» м. Свіднік (Польща). Хорео-драматична вистава «Нехай триває мить..!» ;
 • Народний аматорський театр «Паростки», м. Київ (Україна). Вистава «Вигнанець», режисер Віталій Любота
 • Театр «Свежий ветер», м. Столін (Білорусь). Вистава «Africanstory», режисер  Юлія Бабич,
 • Театр «Арт-Барвінок», м. Суми (Україна). Пантоміма «Геометрія», режисер Ірина Глобенко,
 • Танцювально-театральна група «Pasjonaci», м. Свіднік (Польша). Вистава «Історія певного кохання»,  режисер  Рената Елмерих,
 • Театр «Золота маска», м. Херсон (Україна). Хореографічна мініатюра «Крила», режисер Ірина Фоменко.

Формат проекту, завдячуючи всеукраїнській та міжнародній складовій, дав можливість усім і учасникам, і керівникам колективів, і організаторам зосередитись плідній співпраці між українськими та міжнародними організаціями, мистецькими проектами та фестивалями для більш тісної комунікації за участю міжнародних, європейських та місцевих (державних) фундацій.

До акції  долучилися студенти Київського Університету імені Бориса Грінченка, Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, Комунального закладу вищої освіти Київської обласної ради “Академія мистецтв”, Київського національного  університет культури і мистецтв, Національної академія керівних кадрів культури і мистецтв, які не тільки відвідали захід та спостерігали із глядацької зали за цікавими виставами, а й взяли активну участь в організації та проведенні майстер класів, флеш-мобів, аніматорами, кураторами груп-учасників та участь у Фінальному дійстві «Той, що пробудить емоції». Це дало їм можливість реалізовувати себе з професійного боку.

Проведення заходу дало можливість створити певне інформаційне поле та показати стабільність реалізації соціокультурних проектів в Україні та безпечність участі в них, а це передбачає залучення широкого кола партнерів та використання усіх існуючих в Україні практик, створення нових практичних форм, а також максимальне залучення нових потенційних учасників заходу та максимальна доступність та висвітлення результатів у театральному та культурно-мистецькому середовищі.

 

Цей проект , виходячи з відгуків, став  одним із важливих практичних та інформаційних складових у розбудови інклюзивної освіти в Україні.

Розмір шрифту