У далекому 2001 році за ініціативи режисерів (Віталій Любота, Сергій Солопай), акторів (Наталія Ігнатова, Олексій Нагрудний) та психолога (Наталія Бастун), під егідою Благодійного фонду «Паростки» виникла  ідея провести у місті Києві театральний фестиваль за участю людей з інвалідністю.

Завдячуючи співпраці з громадською організацією «Спілка матерів дітей та дорослих осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних та фізичних порушень м. Києва «Сонячний промінь» (керівник Євгенія Стешенко) та створенню у грудні 2001 року театрального колективу «Паростки», який вже першими своїми виставами довів що такий театр має право на повноправне творче життя, а також мати власну платформу для представлення своєї творчості.

У  жовтні 2002 року відбувся сам омріяний фестиваль, який мав назву як і театральний колектив –  “Паростки” і одразу набув статусу міжнародного. У подальшому він проводився під назвою «Міжнародний інтеграційний театральний фестиваль «Сонячна хвиля».  Бо власне хвиля,  яка виникла внаслідок цієї події, розкотилася по всій Україні та за її межі. «Сонячна хвиля»,  за роки свого існування,  об’єднала більше ста творчих колективів із Азербайджану, Білорусі, Георгії (Грузії), Литви, Норвегії, Польщі, Росії, Словенії, Ірану, Угорщини, Франції, Швеції, Узбекистану та України.

Так започаткувалася добра традиція щороку у кінці жовтня на початку листопада проводити «Міжнародний інтеграційний театральний фестиваль «Сонячна хвиля». До сьогодні проведено 10 Міжнародних інтеграційних театральних фестивалів «Сонячна хвиля» та 3 «Соціально-мистецькі акції «Приречені на щастя» задля інформаційної підтримки цього фестивалю.

«Приречені на щастя» 2019

9 жовтня 2019 року у Міжнародному центрі культури і мистецтв Федерації профспілок України «Жовтневий Палац» відбулась Соціально-мистецька акція «Приречені на щастя». Загалом у Акції прийняло участь 11 театральних  колективів з Республіки Білорусь, Литовської Республіки, Республіки Польщі, та України. Така географія і розмаїття талантів учасників дозволила більш об’єктивно представити процес розвитку «особливого» мистецтва як в Україні, так і у наших ближніх сусідів.

«Приречені на щастя» 2018

За підтримки «Українського культурного фонду» 10 жовтня 2018 року у Національному центрі ділового та культурного співробітництва «Український дім» Громадською організацією «Спілка матерів дітей та дорослих осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних та фізичних порушень м. Києва «Сонячний промінь» було проведено соціально-мистецьку акцію «Приречені на щастя» приурочену Всесвітньому дню психічного здоров’я.  

Розмір шрифту