Інклюзивний театр при бібліотеці “Звичайна роль – особливий актор”

Україна, м. Херсон

Художній керівник – Коротун Надія Іванівна, заслужений працівник культури, директор КЗ “Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара”

https://www.facebook.com/groups/2241159626154991

У листопаді 2018 року на базі КЗ «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара» ХОР стартував проект  –  інклюзивний театр при бібліотеці «Звичайна роль – особливий актор» з метою привернення  уваги громади  до проблем реалізації людей з особливими потребами, сприяння їх соціальній адаптації через участь в театральних постановках та інших соціокультурних, навчальних, мистецьких та просвітницьких загально бібліотечних заходах,  а також подолання стереотипів щодо місця сучасної бібліотеки у суспільстві.  Унікальність  цього проекту полягає в тому, що це – перший інклюзивний театр при бібліотеці в Україні.

За два роки існування актори інклюзивного театру двічі брали участь у Міжнародному театральному  фестивалі “Мельпомена Таврії”. У 2020 році інклюзивний театр при бібліотеці “Звичайна роль – особливий актор” представив виставу “Як папуги стали кольорвими” у Міжнародному дистанційному фестивалі “Лиманські зорі”, де отримали  ГРан-Прі, та у міжнародному дистанційному фестивалі “Евро-Стар – 2020” (м. Бремен, Німеччина), де зайняли 2-е місце у номінації “Театральне мистецтво. Початківець”.

Репертуар театру У 2019 році інклюзивний театр презентував громаді виставу “Пригоди книжкової феї у бібліотеці”. У 2020 році демонстрували  виставу “Як папуги стали кольоровими” (за мотивами однойменної аудіо казки Ф. Шапіро та М. Пляцковського). У майбутньому плануємо працювати над виставою, створеною на основі українських народних казок.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Розмір шрифту